K dispozici zdarma pro naše zákazníky!

(+420) 585 227 272

(+420) 731 571 764

 v pracovní dny od 10:00 - 16:00

 nebo nás kontaktujte mailem

Odpovědi na časté otázky

Dotazy k prodeji

Jak mohu využít slevy 10% na nákup nové licence?

Slevu 10% na nákup nové licence některého z vybraných komerčních aplikací firmy MAXON lze využít v případě, že vlastníte starší trvalou verzi programu Cinema 4D nebo licenci softwarového balíku Adobe Creative Cloud, popřípadě programu Adobe AfterEffects a to po splnění podmínek uvedených níže.

Podmínky pro vlastníky starší trvalé verze Cinema 4D

 • musíte vlastnit jakoukoliv trvalou komerční verzi Cinemy 4D (vyjma speciální edice Cinema 4D CE 6)
 • licence musí být registrována na stejný subjekt, na který budete kupovat aktuální software se slevou
 • k jedné starší trvalé licenci můžete dostat slevu na nákup jedné nové roční licence vybraného software MAXON

Podmínky pro uživatele balíku Adobe Creative Cloud nebo Adobe AfterEffects

Podmínkou získání slevy pro uživatele Adobe je aktivace aplikace Cinemy 4D Lite, která je dodávána zdarma jako doplněk pro AfterEffects. Nainstalujte si AfterEffects (může být i zkušební verze) a pokračujte podle návodu níže:

Instalace Cinemy 4D Lite
 • ujistěte se, že na počítači není instalována plnohodnotná nebo zkušební Cinema 4D - pokud ano, program odinstalujte nebo použijte jiný počítač
 • nainstalujte Adobe After Effects – společně s instalací proběhne také instalace doplňku Cinema 4D LITE (pokud není Cinema 4D LITE nainstalována, je možné ji dodatečně doinstalovat přes aplikaci Adobe Creative Cloud Desktop, u produktu After Effects rozklikněte volbu Správa doplňků)
Aktivace Cinemy 4D Lite
 • pokud již nemáte, založte si na my.maxon.net uživatelský účet u firmy MAXON
 • Pozor: použijte stejnou emailovou adresu, na kterou pak budete kupovat MAXON software se slevou
 • spusťte Adobe After Effects CC, vytvořte nový projekt a pomocí příkazu File / New / Maxon C4D File… vložte do projektu nový 3D objekt Cinemy 4D
 • potvrďte místo uložení nového souboru
 • přetáhněte tento objekt do okna scény projektu
 • v tomto okamžiku by se na pozadí měla spustit Cinema 4D Lite a vyžádat si přihlášení uživatele (pokud máte na svém počítači nainstalovánu plnou nebo zkušební verzi Cinemy 4D, zobrazí se dialogové okno, ve kterém budete vyzváni pro upřesnění, zda se má otevřít Cinema 4D LITE nebo plná/zkušební verze Cinemy 4D - zvolíte Cinema 4D LITE.)
 • po přihlášení do správce licencí MAXON byste v seznamu měli vidět položku Cinema 4D Lite (viz. obrázek níže) a vpravo tlačítko Activate, na které KLIKNĚTE a tím potvrdíte aktivaci produktu do vašeho uživatelského účtu
 • tím je aktivace dokončena a je možno podat objednávku pro přechod některý z vybraných produktů MAXON se slevou pro první rok - ujistěte se, že je v objednávce vyplněno pole se stejným emailem/účtem, do kterého jste aktivovali licenci Cinemy 4D LITE.
 • Máte problém s aktivací Cinemy 4D Lite? Kontaktujte nás!

Nabízíte také trvalé licence?

Ne, od 1.1.2024 firma MAXON nabízí všechny své produkty jen formou časově omezených licencí. Trvalé licence tak již nejsme schopni odjednat ani dodat.

Mohu do vého účtu později dokoupit další licence se stejným datem expirace?

Ano, někteří zákazníci preferují situaci, kdy všechny jejich licence mají stejné datum expirace bez ohledu na to, kdy je koupili. Jsme tedy schopni v případě pozdějšího nákupu další licence do již existujícího uživatelského účtu nastavit pro tuto novou licenci stejné datum expirace jako u předchozích licencí.

Cena takto zakoupené licence bude vycházet ze vzorce: (standardní roční cena : 365) x počet dnů, zbývajících do datumu expirace. V případě zájmu o dokoupení licencí do stávajícího účtu nás prosím kontaktujte.

Jsou vaše licence po roce automaticky prodlužovány?

Ne, námi dodávané licence mají vypnutou funkci automatického prodlužování! Před datem expirace produktu (obvykle 30 dnů předem) vás kontaktujeme s cenovou nabídkou na prodloužení platnosti licence na další rok. Teprve v případě jejího potvrzení a uhrazení ceny bude platnost vaší licence prodloužena na další rok.

Instalace

Zakoupil jsem od vás některý z programů firmy MAXON, jak jej nainstaluju?

A/ Měl(a) jsem na počítači zkušební verzi

Spusťte aplikaci Maxon App a ujistěte se, že jste do ní přihlášeni stejným emailem, který jste použili pro nákup. Pokud tomu tak není, odhlašte se pomocí příkazu Sign Out (viz. obrázek níže) a opětovně se přihlašte korektním emailem.

B/ Na počítači nikdy nebyla nainstalována aplikace Maxon App

Stáhněte Maxon App ze stránek https://www.maxon.net/en/downloads. Po jejím spuštění a přihlášení uživatele můžete stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi vámi zakoupeného produktu MAXON.

Kde mohu stáhnout aktuální instalátor MAXON programů?

Ke správě instalací všech programů MAXON na vašem počítači slouží aplikace Maxon App, kterou můžete stáhnout na stránkách https://www.maxon.net/en/downloads. Po jejím spuštění a přihlášení uživatele můžete stáhnout a nainstalovat nejnovější verze programů MAXON. Jestliže od momentu instalace nějakého programu MAXON prostřednictvím aplikace Maxon App vyšla nová verze programu, budete moct provést instalaci nové verze kliknutím na tlačítko UPDATE.

Mohu mít na jednom počítači nainstalováno více verzí programu Cinema 4D?

Ano, toto je možné. Pokud jste nainstalovali Cinemu 4D prostřednictím Maxon App a pak později provedli aktualizaci na novou verzi Cinemy 4D, na disku budete mít stále k dispozici původní i novou verzi programu. Novou verzi můžete spusti v prostředí Maxon App, starší verzi Cinemy 4D pak standardně spustíte přes nabídku Start ve Windows (nebo Applications v macOS).

Chci nainstalovat starší verzi Cinemy 4D než je aktuální, je to možné?

Ano, toto je možné. Maxon běžně umožňuje instalovat licence o 3 verze starší než jsou aktuální. Postupujte následovně:

 • Pokud nemáte na svém počítači nainstalovánu aplikaci Maxon App, stáhněte ji ze stránky https://www.maxon.net/en/downloads a nainstalujte
 • Spusťe Maxon App a přihlašte se svým MAXON ID (emailem), kte kterému jste koupili licenci
 • NEinstalujte (!) prostřednictvím Maxon App Cinemu 4D, ale stáhněte si ze stránky https://www.maxon.net/en/downloads instalátor požadované verze Cinemy 4D, ten spusťte a proveďte instalaci.

Kde najdu starší aktualizace Cinemy 4D?

Maxon nabízí ke stažení starší aktualizace pouze k aktuálně podporovaným verzím (typicky 3 verze zpět). Odkazy na stažení najdete zde.

Jak přepnu uživatelské rozhraní Cinemy 4D do češtiny?

Spusťe Cinemu 4D a v menu Edit zvolte poslední položku Preferences. Dále postupujte dle obrázku níže: v levém sloupci yberte Interface a vpravo pak Language a ze seznamu jazyků položku Česky. Restartujte program.

Licencování

Jak funguje ověřování licencí?

Všechny licence MAXON (vyjma speciálních licencí pro RLM server) se ověřují on-line tak, že při spuštění programu se na on-line licenčním serveru MAXON ověří, zda daný uživatel má licenci k dispozici či nikoliv. Pokud jste zakoupili jednu licenci software, můžete program použít v daný okamžik na jednom počítači. Jakmile ukončíte práci na daném počítači a odhlásíte se, můžete licenci použít na libovolném jiném stroji.

Mohu pracovat také offline?

Při prvním spuštění aplikace na daném počítači musíte být kvůli ověření licence online. Po úspěšném přihlášení vám bude automaticky nastavena lhůta 14 dnů, kdy můžete pracovat offline. Pokud se během této doby někdy připojíte k internetu a spustíte aplikaci MAXONu, doba pro offline práci se vám opět automaticky nastaví na 14 dnů od tohoto posledního úspěšného přihlášení.

UPOZORNĚNÍ: Při práci bez internetového připojení nebudou programy MAXON schopny při ukončení práce licenci z licenčního serveru MAXON uvolnit, takže licenci můžete po tuto dobu použít jen na jednom počítači.

Jaké jsou rozdíly mezi individuální, týmovou a plovoucí licencí?

Individuální licence (tzv. licence na jméno)

Tyto licence se vystavují na email konkrétního uživatele (dále jako MyMaxon ID) - a při prvním spuštění libovolného programu MAXON pak musíte tento email a vámi zvolené heslo zadat do centrální aplikace MAXON App. Během doby platnosti licence nelze email uživatele změnit.

Týmové licence

Tyto licence se vystavují na email vámi určeného administrátora licencí, který se přihlásí do on-line systému správy licencí firmy MAXON. Zde může váš administrátor flexibilně přidělovat či odebírat zakoupené licence různým uživatelům ve vaší firmě. Pořízení těchto licencí je podmíněno nákupem minimálně TŘÍ licencí. Další licence do existujícího týmového účtu lze dokupovat již jednotlivě.

Plovoucí týmové licence

Tyto licence fungují podobně jako týmové licence výše s tím rozdílem, že v rámci on-line administrace může váš administrátor definovat týmy uživatelů a licence přidělovat těmto týmům, nikoliv jen konkrétním uživatelům. Navíc týmu můžete přidělit nižší počet licencí než je počet uživatelů týmu. Při uvolnění licence jedním uživatelem týmu je tato do 15 minut k dispozici pro jiného člena týmu. Pořízení těchto licencí je je podmíněno nákupem minimálně PĚTI licencí. Další licence do existujícího týmového účtu s plovoucími licencemi lze dokupovat již jednotlivě.

Výukové materiály a videa

Kde získat podrobnější návody?

Více na odkaze Výukové materiály a videa.

Podpora přes vzdálený přístup

zdarma pomocí programu Teamviewer

  stáhnout Teamviewer Quick Support

a poté volejte (+420) 585 227 272

Potřebujete poradit? Napište nám!

Chybějící jméno

Chybějící nebo neplatný email

Chybějící nebo neplatný telefon

Chybějící text dotazu

Vepište čísla: dva jedna nula čtyři