© Dylan Kowalski

© Damian Swiderski

 

© Uli Staiger

Školení

© Josef Bsharah

© Emanuel Ammann

© Chris Clor

© Vladimir Petkovic

Cinema 4D licence pro školy

Získejte špičkový program pro výuku 3D grafiky na vaší škole!

Individuální EDU licence

časově omezené licence určené pro individuální instalace na školách. Cenově zvýhodněný nákup, pouze pro nekomerční použití. Přehled licencí

Cinema 4D Academy

Zařaďte výuku 3D grafiky v programu Cinema 4D do učebního plánu a získejte neomezený počet licencí zcela zdarma! Více níže na stránce...

Cinema 4D Academy Program - licence pro výuku do škol ZDARMA

Výhody použití Cinemy 4D při výuce

 • Intuitivní ovládání - studenti zvládnou základy 3D grafiky již po jednom dni.
 • České rozhraní - vícejazyčné ovládání včetně češtiny.
 • 3D modelování, vizualizace a animace - integrované 3D řešení.
 • Propojení na 2D grafické a video programy - načítání křivek z Adobe Illustrator (CorelDraw), integrace s Photoshopem a AfterEffects.
 • 3D tisk - možnost použití vytvořených 3D modelů pro 3D tisk
 • Pokročilé 3D funkce - dynamika a kolize těles, animace postav, vlasy / chlupy, video trackign, zákresy 3D do fotografie a videa apod.

Český výukový manuál

Orientace v 3D prostoru, ovládání programu, modelování, materiály a nastavení renderingu. Určeno pro školy, studenty i ostatní zájemce o 3D. Více než 322 stran + výukové projekty.

Získat

Výuková videa. Zdarma.

Desítky videí v češtině na portálu Vimeo. Od základů práce, přes řešení nejběžnějších projektů až po 3D motion grafiku. Dostupné zdarma 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Více informací

Proškolení učitelů

Podle kapacitních možností můžeme proškolit učitele v rámci našich standardních školení základů práce v programu Cinema 4D v naší učebně v Praze.

Kontaktujte nás

1. Co je to CINEMA 4D Academy Program?

CINEMA 4D Academy Program (dále jen CAP) je globální aktivitou firmy MAXON, výrobce populárního 3D grafického programu CINEMA 4D, jejíž cílem je umožnit školám, učitelům a studentům získat přístup ke špičkovému 3D grafickému software, který je většině škol cenově nedostupný.

2. Pro koho je CAP určen?

CAP je dostupný všem základním, středním, vyšším odborným a vysokým školám, registrovaným u ministerstva školství ČR nebo SR provádějícím výuku formou denního studia. Ve výjimečných případech můžeme poskytnout CAP licence také pro specializované zájmové kroužky u škol nebo jiných vzdělávacích institucí, kde by bylo problematické zařadit výuku CINEMY 4D do studijního plánu. Tyto žádosti budou posuzovány individuálně.

Podrobnější podmínky výrobce pro získání licencí (anglicky)

3. Jak do CAP zapojit vaši školu?

Podmínky pro zařazení školy do programu CAP:

 • Škola musí zařadit výuku práce v programu CINEMA 4D do studijního programu, a to minimálně v délce 1 pololetí. Může jít o součást jiného předmětu, např. počítačová grafika, ale výuka programu CINEMA 4D musí tvořit jeho významnou část.
 • Školní licence nesmí být využívány pro komerční účely (např. placené distanční studium, komerční školení, zakázková tvorba 3D grafiky atd.).
 • V neposlední řadě musí škola disponovat příslušným hardwarem, který splňuje alespoň minimální systémové požadavky na provoz programu a licenčního serveru (systém Windows 10, nebo MacOS 10.12.6 a novější, více na Systémové požadavky).

Pokud tyto podmínky splňujete, projděte si prosím další informace na této stránce nebo nás kontaktujte s případnými dotazy.

4. Jaký software dostanete a kolik to bude stát?

Multilicenci programu CINEMA 4D Studio (nejvyšší edice, kompletní sady softwaru) pro Vámi požadovaný počet počítačů dostanete zcela ZDARMA. Licence jsou časově omezeny na dobu 12 měsíců, po expiraci je možné zažádat o licence na novou verzi programu (vycházejí obvykle 1x ročně).
UPOZORNĚNÍ - VERZE CINEMA 4D R21 VYŽADUJE WINDOWS 10 (nelze instalovat ve Windows 7) nebo MacOS 10.12.6 a novější !

Instalace i licence budou po jejich úspěšném vystavení zpřístupněny v online zákaznické sekci výrobce.

5. Postup zajištění školní CAP multilicence

Pokud Vaše škola splňuje podmínky vstupu do projektu CAP, postačí provést následující kroky:

A/ zaslat vyplněnou žádost

Stáhněte a uložte si následující formulář

 Formulář pro zájemce o Cinema Academy Program (PDF)

Příprava a odeslání žádosti:

 • formulář se žádostí je k dispozici ve formátu PDF. Po vyplnění jej uložte zpět do formátu PDF.
 • dále vyplněný formulář vytiskněte na hlavičkový papír školy, potvrďte podpisem a razítkem a oskenujte/ofoťte.

OBA takto připravené dokumenty (PDF & sken) zašlete společně s objednávkou emailem na adresu obchod (zavináč) digitalmedia.cz .

Licence budou zajištěny do několika pracovních dnů. Po úspěšném vystaveníi obdržíte licence do účtu administrátora licencí (upřesněný ve formuláři pro získání licencí). Zde bude mít správce nové licence plně k dispozici.

 

B/ po vystavení licencí provést dokončení online registrace pro správu licencí

v portálu pro administraci licencí - dokončení zřízení účtu v novém portálu výrobce MyMaxon

 

C/ INSTALACE

Pro funkčnost školních licencí Cinemy je nezbytný Licenční server Maxonu. Ten musí být nainstalován na počítači, který je vždy spuštěn při používání licencí Cinema 4D. Vzhledem k novému způsoby správy licencí je třeba si stáhnout a použít jeho nejnovější verzi (https://www.maxon.net/)
Popis zprovoznění Licenčního serveru nabízí výrobce na https://help.maxon.net/us/#69626 .

Instalace na jednotlivé stanice se poté provedou standardním způsobem - stáhnout instalaci a spustit instalátor.
Po dokončení instalace a spuštění Cinema 4D se v okně License Manager bez přihlášení přejde na záložku Licence server a vyplní se položky IP adresy počítače s nainstalovaným licenčním serverem a portu, po kterém probíhá komunikace přidělení a kontroly licence.
Více popisováno na https://help.maxon.net/us/html/69626.html#hl_3 .

Tím jsou jednotlivé stanice připraveny k použití Cinema 4D.

6. Školní licence pro použití mimo výuku

Program CAP je určen primárně pro účely výuky a přípravy na výuku. Pokud vaše škola potřebuje pořídit individuální licence pro použití mimo výuku, můžete si zakoupit klasické EDU verze.

7. Individuální licence pro studenty a učitele

Program CAP je určen pouze pro školy a pro instalace na školních počítačích. Pro informace o licencích, určených pro použití na soukromých počítačích studentů a učitelů, přejděte prosím na stránky Licence pro studenty a učitele.

Máte jakékoliv dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat.

Naučte se pracovat ve 3D!

Využijte našich výukových zdrojů.

Výukové materiály